OPAVA | Špičkový traumatologický rentgen mají k dispozici lékaři Slezské nemocnice v Opavě. Pořízení přístroje včetně stavebních úprav a likvidace starého zařízení vyšlo na 9,6 milionu korun včetně DPH. Vše bylo hrazeno z dotace EU.

Foto: Slezská nemocnice v Opavě

Nemocnice v minulosti podobný rentgen měla. „Přístroj jsme využívali 15 let. Loni v létě bohužel dosloužil. Proto jsme rádi, že se letos podařilo koupit nové zařízení tohoto typu,“ uvedl primář Radiologického oddělení Slezské nemocnice v Opavě Kamil Hudeczek.
Největší výhodou samotného přístroje je jeho šetrnost k pacientům. „Pacienta na nosítkách přivezeného od nehody, či pacienta na lůžku po operaci nemusíme nikterak překládat ani polohovat. Rentgen snímkuje ve třech libovolných rovinách, což obyčejné přístroje neumí,“ sdělil primář Hudeczek.

Ošetřovna není nikterak velká a lékaři radiologie využívají také variabilitu stolu rentgenu. „Klasické rentgeny mají pevný stůl. U tohoto typu rentgenu je stůl umístěn na jedné noze a je otočný. V případě, že zde máme pacienta na běžném lůžku či lehátku od záchranářů, samotný stůl rentgenu otočíme ke stěně a tím si vytvoříme dostatek prostoru k naší práci. Rentgen je plně využíván ke klasickému snímkování všech pacientů,“ dodal Hudeczek.

Zdroj: Slezská nemocnice v Opavě 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.