BRUNTÁL (FOTO) | Slezská nemocnice v Opavě otevřela v pondělí 11. února 2019 novou oční ambulanci v Bruntále. Se zřízením detašovaného pracoviště očního oddělení v sousedním okrese souhlasilo vedení Moravskoslezského kraje. Společně s oční ambulancí zahájila ve městě provoz optika Optiscont.

 

„Bruntálsko se dlouhodobě potýká s nedostatkem lékařů. Řada pacientů byla nucena hledat oční lékaře mimo region i v odlehlých částech kraje. Na základě opakovaných podnětů jsem oslovil naše oční oddělení, zda by bylo schopno personálně zajistit provoz ambulance v sousedním městě. Primářka Wandrolová mi sdělila, že část pacientů oční ambulance v Opavě tvoří pacienti z Bruntálu a s případným otevřením detašovaného pracoviště souhlasila. Do jednání v té době vstoupila společnost Optiscont, která nám nabídla podnájem v moderních opravených prostorách. O možnostech jsem následně informoval vedení Moravskoslezského kraje,“ prozradil ředitel Slezské nemocnice Ladislav Václavec.

Právě souhlas zřizovatele nemocnice – Moravskoslezského kraje – byl k otevření nové oční ambulance klíčový. „Naší prioritou je zajistit kvalitní a dostupnou péči všem občanům našeho kraje. Otevření detašovaného pracoviště – oční ambulance v Bruntále, bylo jednou z možností, jak zajistit odbornou zdravotní péči pacientům v tomto regionu. Jsme rádi, že lékařům Slezské nemocnice není lhostejné zdraví obyvatel ze sousedního okresu a jsou ochotni za pacienty dojíždět,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Novou oční ambulanci najdou pacienti v prostorách optiky Optiscont na ulici Nádražní 26. Oční ambulance je v provozu v pondělí a čtvrtek od 7.30 do 14.30 hodin. Ve středu od 15.00 do 19.00 hodin budou lékaři pacientům měřit perimetry – rozsah zorného pole. Optika Optiscont je otevřena každý pracovní den od 8.00 do 16.30 hodin.

„V oční ambulanci budeme provádět základní vyšetření a samozřejmě také léčit pacienty s vážnými poruchami zraku. Operace očí budeme provádět na sálech Slezské nemocnice v Opavě. Je možné, že v budoucnu dojde k rozšíření provozu ambulance i na jiné dny,“ sdělila primářka očního oddělení SN v Opavě Zdeňka Wandrolová.

Ředitel společnosti Optiscont Ing. Pavel Tichý je rád, že část opravené budovy, ve které sídlí optika, využijí oční lékaři Slezské nemocnice v Opavě. „Fungujeme na bezmála třiceti místech České republiky. V našich optikách klienty obsluhuje pouze kvalifikovaný personál v oboru oční optiky. V celé republice se snažíme klientům dodat kvalitní brýle za dostupné ceny. Tyto dva faktory jistě ocení i lidé z Bruntálska. Nejlevnější brýle u nás stojí 590 korun,“ řekl Pavel Tichý.

Zdroj: Slezská nemocnice v Opavě

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.