BRUNTÁL | Setkání zástupců nejvýznamnějších bruntálských podniků zorganizovalo město Bruntál v úterý 29. října. Pozvání tentokrát přijali také představitelé holdingu MTX Group, jakožto nového místního investora. Z Krnova dorazil předseda představenstva Okresní hospodářské komory Bruntál Květoslav Bašista.

Foto: MěÚ Bruntál

Na žádost zúčastněných byl hostem Vojtěch Šujan, ředitel Finančního úřadu Bruntál. Hovořil o aktuální situaci v úřadě, nedostatku kvalifikovaných pracovníků a podobně. Odpovídal na otázky, které se týkaly doby trvání kontrol, zúčastnění si stěžovali na administrativní zátěž, s níž se musí při plnění svých povinností vůči finančnímu úřadu potýkat. Diskuzi, vedenou v přátelské duchu, ředitel Šujan zakončil pozváním k individuálnímu setkání.

 

V další částí schůzky se představili zástupci bruntálských středních škol. Po krátkém úvodu, kdy Michal Durec, ředitel Střední odborné školy Bruntál, pohovořil o aktuální situaci v prvních ročnících a ředitel Střední průmyslové školy a obchodní akademie Bruntál, Jan Meca předestřel plány, které mohou školu udělat jedinečnou na krajské i republikové úrovni, hovořil Tomáš Pavelka, ředitel Gymnázia Bruntál. V průběhu své prezentace zmínil novou spolupráci mezi středními školami, jejímž smyslem je společnými silami motivovat mládež pro studium v Bruntále. Dalším cílem, který si vyžaduje také aktivitu zaměstnavatelů a vedení města, je připravit takové prostředí, aby mladí lidé z Bruntálu neodcházeli, případně se sem po ukončení studií vraceli.

 

Závěrem několikahodinové diskuze se zúčastnění shodli na tom, že jde skutečně o téma, které chtějí společně řešit a budou se jím i nadále zabývat. Další setkání je naplánováno už na listopad.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.