HORNÍ VÁCLAVOV | Oblíbený jesenický skiareál v obci Horní Václavov pomalu finišuje s přípravami na novou sezónu. První návštěvníky by tak mohl přivítat již na začátku prosince.

Foto: Skiareál Čerťák

Horní Václavov – Ski areál Čerťák nabídne v sezóně 2017/2018 svým návštěvníkům tři modré sjezdovky a více než 2,5 km tratí. Na vrchol lyžaře vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka s rozběhovým pásem pro pohodlný nástup i těch nejmenších.

Jednou z novinek sezóny je mimo jiné dětský park přímo u nástupní stanice lanovky. „Jsme si vědomi toho, že jsou našimi návštěvníky v hojné míře právě rodiny s dětmi. Z toho důvodu připravujeme nový prostorný dětský park. Jeho součástí budou dva pojízdné pásy, které začínající lyžaři jistě ocení. Velkou novinkou bude i bobovací a fun zóna s pojízdným pásem,“ dodal zástupce skiareálu Čerťák, Jan Mitáš.

Kromě sjezdového lyžování a snowboardingu si na Čerťáku užijí i příznivci zábavného skikrosu. Stávající dráha bude navíc oproti minulým sezónám ještě prodloužena. Provozovatelé mysleli také na bezpečnost při lyžování. Místy až 100 metrů široké sjezdovky tak byly doplněny o další bezpečnostní prvky.

Další velká investice byla vložena do techniky zajišťující provoz areálu. Kvalitní lyžařské podmínky podpoří nový moderní zasněžovací systém, který značně urychlí přípravu sněhové pokrývky. Pozadu nezůstane ani samotná úprava sjezdovek, za tímto účelem byla zakoupena nová sněžná rolba.

Občerstvení i parkování v prostorech areálu je samozřejmostí. Pro návštěvníky areálu je k dispozici parkování přímo u lanovky zcela zdarma.

Zdroj: Skiareál Čerťák