MSK | Moravskoslezští záchranáři zasahovali v pondělí 15. února u řady typicky zimních úrazů. Na různých místech kraje to byly nejen pády na sněhu a ledu, ale také úrazy dětí při sáňkování a bobování.

Foto: ZZS MSK

Posádky ZZS ošetřily během dne půl druhou desítku pacientů, kteří se zranili při pádech na ulicích, když uklouzli a upadli na zledovatělých chodnících, silnicích, či schodech. Jednalo se o osoby vesměs seniorského věku s poraněními končetin. Po ošetření posádkami ZZS byly předány ve spádových zdravotnických zařízeních.

„Zasahovat bylo nutno také u tří dětí, které se zranily při jízdě na saních či bobech, když narazily do pevné překážky – zábradlí, stromu, kovové konstrukce. Jedenáctiletý chlapec v Beskydech si přivodil poranění dolní končetiny, čtyřleté dítě v Ostravě zranění hlavy. O rok mladší dítě v Jeseníkách se známkami otřesu mozku pak ošetřovala pozemní posádka i letečtí záchranáři. Dívka byla transportována do ostravské Fakultní nemocnice, “sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.