BŘIDLIČNÁ | Pět minut před dvaadvacátou hodinou 5. dubna 2021 došlo na ulici 1. Máje v Břidličné k dopravní nehodě mezi osobním autem značky VW Touran a pevnou překážkou – kovovým zábradlím s betonovou podezdívkou.

Foto: ilustrační – ZZS MSK

„Prvotním prováděným prošetřováním a prověřováním ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále nebylo zjištěno, kdo v době střetu automobil řídil. Vlastník vozu, který v době příjezdu policistů seděl na místě spolujezdce, policejní hlídce tvrdil, že vůz neřídil, že si na průběh děje nepamatuje a neví, kdo v jeho autě před nehodou seděl na místě řidiče,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

U tohoto automobilu ani v jeho bezprostřední blízkosti se však žádná jiná osoba nenacházela. „Následným odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že tento 25letý muž z Bruntálska je v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2 promile alkoholu v dechu. Dále bylo zjištěno, že vůz jel ve směru od ulice Bruntálské, následně přejel do protisměru až za levý okraj komunikace, přejel přilehlý chodník a svou přední části narazil do betonové podezdívky se zábradlím, které lemuje schodiště ke zdejšímu objektu Kulturního domu,” sdělil dále mluvčí policie.

Z místa nehody byl pětadvacetiletý muž převezen sanitním vozidlem k lékařskému vyšetření a ošetření do krnovské nemocnice s podezřením na otřes mozku. Žádné jiné zranění přítomných či nepřítomných osob zjištěno nebylo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 130 tisíc korun.

Na místo byl povolán i kriminalistický technik Územního odboru Policie České republiky v Bruntále ke zjištění a zajištění upotřebitelných stop. . „Policejní psovod se služebním psem provedl ohledání širšího okolí místa nehody, bez nálezu jiné osoby, která se mohla dopravní nehody aktivně účastnit, a to například z pozice řidiče. Vše je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” dodal Černohorský.

Jakékoli kladné informace a svědecké výpovědi k celé události lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 251 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.