BRUNTÁLSKO | Bruntálští kriminalisté objasnili sérii krádeží vozidel, ke kterým v poslední době docházelo v okrese Bruntál. Pachatelé měli zcizovat vozidla, která měla ponechaný klíč v zapalování či v autě.

Foto: ilustrační STA

„V těchto dnech zadrželi jednoho z podezřelých a umístili ho do policejní cely. Následně zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou mužů ve věku 25 a 26 let z přečinů krádeže, poškození cizí věci, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a zvlášť závažného zločinu loupeže,” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Je jim kladeno za vinu, že po předchozí domluvě a v zištném úmyslu měli od 19. dubna do 15. května 2019 na Bruntálsku v pěti případech vniknout na pozemek rodinného domu a odcizit zaparkovaná neuzamčené vozidla s klíči v zapalování. Dále měli v době od 20. do 25. 4. 2019 v Bruntále vstoupit do bytu poškozeného, kterého zde měli napadnout a požadovat po něm finanční hotovost a návykovou látku,” sdělila dále Jiroušková.

Mladšímu z obviněných je také kladeno za vinu, že v Hradci nad Moravicí místní části Kajlovec dne 17. května 2019 měl násilím vniknout v autokempu do vozidla Volkswagen Transportét a odcizit

MAREK HIŠER
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.