OSOBLAHA | Venkovní altán pro seniory v Osoblaze už stojí na svém místě! Vyšel na necelých 100 tisíc korun. Klienti domova ho s radostí využívají.

Foto: Pavla Bartoníková

V loňském roce se Domov pro seniory v Osoblaze zapojil do projektu společnosti Sodexo, který nese název „Plníme přání seniorům“. Do finále se dostal také projekt „Pohoda na terase“, na který se s přispěním zmiňované společnosti a široké veřejnosti celkem vybralo 40 tisíc korun. „Projekt byl v roce 2016 vybrán mezi finalisty projektu „Plníme přání seniorům“,“ přiblížila Magdaléna Pospíšilová ze Sodexo Pass Česká republika. Finanční prostředky se vybraly také díky mediální prezentaci zpravodajstvím STA Bruntálsko.

Přání seniorům z osoblažského domova se nakonec splnilo. K prostředkům z projektu se přidaly peníze i z místní obecního rozpočtu, aby se mohlo začít s realizací výstavby altánu. „Naše organizace finanční prostředky obdržela. Vzhledem k tomu, že tyto finanční prostředky nebyly dostačující pro projekt, rozhodla se obec Osoblaha celý projekt dofinancovat,“ doplnila ředitelka Domova pro seniory Osoblaha Pavla Bartoníková.

Zahradní altán je postavený z masivního dřeva, sedlovou střechu pokrývají desky a lepenka. „Ještě na ni přijde bonnský šindel. Altán lemují okapy. Podlaha je ze zámkové dlažby. Přístup je bezbariérový, takže ho mohou využívat i klienti zcela upoutáni na lůžko,“ doplnila ředitelka Bartoníková.

Realizace altánu vyšla domov pro seniory na celkovou částku 98 570 korun. Společnost Sodexo a široká veřejnost přispěli 40 tisíc korun, obec Osoblaha 30 tisíc korun a samotný domov částkou ve výši 28 570 korun.

Jakou mají senioři radost z venkovního altánu?

Podívejte se na fotografie!