VRBNO POD PRADĚDEM | Už počtvrté odstartovali 1. března obyvatelé domovů pro seniory po celé zemi i na Slovensku na rotopedech a dalších šlapadlech, aby dorazili tentokrát na Jadran. Měří výkony, kilometry, sledují tabule s trasou i internetové on-line přenosy z jiných domovů, baví se, trénují a radují společně. Projekt “Jedeme v tom společně” v roce 2016 postavil Domov pro seniory Vrbno a rok od roku do něj zapojuje další a další zařízení pečující o seniory. Díky Vrbenským i podpoře zvenčí se daří aktivizovat ženy i muže, hecovat je k novým výkonům.

Foto: FB stránky projektu “Jedeme v tom společně”

Slavnostního startu čtvrtého ročníku projektu “Jedeme v tom společně” se zúčastnili představitelé obcí Vrbenska, starosta města Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec, místostarostka Iveta Pešatová, starostka Karlovy Studánky Radka Chudová, starostka Ludvíkova Dana Selingerová i starostka Široké Nivy Alena Mátéová.

“Jsem pyšný na to, že akci takového rozsahu vymysleli Vrbenští. S nápadem přišel ředitel našeho DPS Jan Vavřík, který je neuvěřitelně akční člověk, velmi pozitivní a nadšený. Se svým týmem rozjel báječnou akci, která chytila za srdce i týmy z dalších domovů pro seniory. A také získal skvělou finanční podporu, Nadace Agrofertu letos podpořila projekt částkou 100 tisíc korun. Velmi si vážíme také toho, že záštitu nad akcí letos znovu přijala manželka prezidenta ČR Ivana Zemanová,” řekl starosta Petr Kopínec.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem