DÍVČÍ HRAD | V kulturním domě Dívčího Hradu byla provedena modernizace osvětlení. Díky finanční podpoře z Moravskoslezského kraje v celkové výši 232.200 korun je nyní zajištěno kvalitní osvětlení sálu a dalších místností pro pořádání kulturních a společenských akcí.

Foto: OÚ Dívčí Hrad

Cílem projektu byla modernizace značně zastaralého a nevyhovujícího osvětlení sálu a přilehlých prostor Kulturního domu v Dívčím Hradu. Na sále, nad pódiem, nad barem a na schodišti se nacházelo celkem 14 svítidel. Ty již neodpovídaly nejen svou svítivostí, ale také způsobem ovládání či předepsanými náležitostmi v oblasti bezpečnosti.

V rámci modernizace, včetně rekonstrukce elektrorozvodů pro osvětlení, bylo na sál instalováno 12 svítidel, na pódium 6 svítidel, nad bar 1 svítidlo a na schodiště 4 světla. Vše bylo provedeno odbornou firmou a instalovaná svítidla nyní zajišťují osvětlení minimálně 350 luxů. Jelikož je součástí osvětlení i osvětlení nouzové, splňuje požárně – bezpečností předpisy.

Osvětlení je vhodné pro pořádání delších akcí typu konference nebo školení díky možnosti nastavení intenzity a barvy osvětlení spolu s dostatečným nasvícením místností, po kterém nebolí oči.

Realizací projektu tak bylo zajištěno kvalitní osvětlení sálu a dalších místností, které bude přínosné pro:
– občany obce (včetně mládeže a seniorů) – při pořádání svateb, oslav narozenin apod.
– turistům a návštěvníkům obce
– místním spolkům a podnikatelům.
Tímto projektem byla dokončena obnova vnitřního vybavení a zázemí sálu kulturního domu a přilehlých prostor. Díky investicím, které byly v posledních letech do tohoto zázemí investovány, jsou nyní splněny všechny požadavky na moderní, funkční a příjemné prostředí pro pořádání konferencí, svateb, oslav a setkání místních občanů.

 

Foto: OÚ Dívčí Hrad

Zdroj: OÚ Dívčí Hrad

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.