RÝMAŘOV | Závod míru do 23 let, přehlídka mladých a nadějných cyklistů z celého světa, se na Jesenicku pojede v letošním roce od 8. do 11. června. Očekává se účast nejlepších reprezentačních týmů do 23 let z Evropy i zámoří.

Plakát akce

Závod míru začne tradičním časovkářským prologem v ulicích Jeseníku 8. června. První etapa povede z Jeseníku do Rýmařova, kde čeká cyklisty obávaný přejezd Červenohorského sedla, druhá etapa je připravena na trase Bruntál – Dlouhé stráně a finálový díl má start i cíl opět v Jeseníku. Celkově ujedou cyklisté 450 kilometrů a nastoupají více než 6 800 výškových metrů. Obrovsky náročné pro jezdce budou bezpochyby také dva výjezdy za sebou na Dlouhé stráně.

Z žebříčku UCI se do Závodu míru nominovalo 23 šestičlenných družstev, což čítá celkem téměř 140 závodníků. Česká republika má účast jako organizátor garantovanou, konkrétní nominace bude známa až těsně před závodem.

První etapa startuje z Masarykova náměstí v Jeseníku ve 13:30, peloton by se měl poprvé v Rýmařově objevit před třetí hodinou odpoledne ve směru od Staré Vsi, kdy u restaurace Na Růžku zatočí směrem na Harrachov a bude pokračovat přes Dolní Moravici na Václavov u Bruntálu. Do tradičních závěrečných okruhů přes Nové Pole a Stříbrné Hory vjedou závodníci do Rýmařova kolem půl čtvrté, vítěz by měl projet cílem asi v půl páté.

Časový plán etapy je ke stažení zde.

top