RÝMAŘOV | Závod míru do 23 let, přehlídka mladých a nadějných cyklistů z celého světa, se na Jesenicku pojede v letošním roce od 2. do 5. června 2022 opět jako součást Poháru národů, nejvýznamnější mezinárodní etapové akce v této věkové kategorii. Očekává se účast nejlepších reprezentačních týmů do 23 let z Evropy i zámoří.

Foto: Mapka

Závod míru začne tradičním časovkářským prologem v ulicích Jeseníku 2. června 2022. První etapa povede z Jeseníku do Rýmařova, kde čeká cyklisty po sedmi letech obávaný přejezd Červenohorského sedla, druhá etapa je připravena na trase Bruntál – Dlouhé stráně a finální etapa má start i cíl opět v Jeseníku. Celkově ujedou cyklisté 450 kilometrů a nastoupají více než 6 800 výškových metrů. Obrovsky náročné pro jezdce budou bezpochyby také dva výjezdy za sebou na Dlouhé stráně.

Z žebříčku UCI se do Závodu míru nominovalo 23 šestičlenných družstev včetně Kanady, Španělska, Itálie či Belgie, což čítá celkem téměř 140 závodníků. Česká republika má účast jako organizátor garantovanou, konkrétní jmenovitá nominace bude známa až těsně před závodem. Česká reprezentace by měla být podle aktuálních zpráv nejsilnější za poslední roky a organizátoři proto věří, že některý z tuzemských cyklistů na domácí půdě uspěje.

První etapa startuje v pátek 3. června 2022 z Masarykova náměstí v Jeseníku ve 13:30, peloton by se měl poprvé v Rýmařově objevit před třetí hodinou odpoledne ve směru od Staré Vsi, kdy u restaurace Na Růžku zatočí směrem na Harrachov a bude pokračovat přes Dolní Moravici na Václavov u Bruntálu. Do tradičních závěrečných okruhů přes Nové Pole a Stříbrné Hory vjedou závodníci do Rýmařova kolem 15:45, vítěz by měl projet cílem asi v 16:45.

Zdroj: MěÚ Rýmařov