KRNOV | Ani letos nebude v závěru letních prázdnin chybět oblíbená cyklistická vyjížďka nazvaná příznačně Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu. Uskuteční se poslední prázdninovou sobotu 27. srpna a pro účastníky bude na trase dlouhé přes dvacet kilometrů již tradičně připraveno několik zastavení.

„Čekají zde na ně hry, soutěže a další aktivity, za jejichž splnění obdrží razítko do účastnického listu, po jehož předložení v závěru cesty dostanou sladkou odměnu – v Krnově v podobě kofoly, v Opavě obdrží fidorku,“ vysvětluje za organizátory cyklokoordinátorka Kristýna Kutálková z krnovské radnice, která na akci spolupracuje s firmami Kofola Československo a Mondeléz International i s dalšími obcemi na trase. Kromě jejich stanovišť nebudou chybět ani zastavení Střediska volného času Krnov, Městské policie Krnov nebo spolku Sport pro Krnov.

Vyjížďka vede po Slezské magistrále, jak bývá cyklotrasa číslo 55 též označována. Vydat se na ni bude možné od 9.00 hodin. Z krnovské strany startuje tradičně od Petrova rybníka, v Opavě od městského koupaliště. Vhodná je pro cyklisty všech věkových kategorií a především pro rodiče s dětmi. „Naším cílem je nabídnout rodinám možnost strávit společně aktivní den. Na trasu proto každoročně vyráží stovky účastníků a věříme, že ani v případě letošního, už osmého ročníku tomu nebude jinak a počasí nám bude přát,“ dodává Kristýna Kutálková s tím, že krnovská radnice cyklovyjížďku pořádá v rámci projektu nazvaného Krnov po svých, který je spolufinancován Moravskoslezským krajem.

Zdroj: MěÚ Krnov