DĚTŘICHOV NAD BYSTŘICÍ, KRAHULČÍ (FOTO) | Ve čtvrtek 12. Července 2018 v 10:10 hodin mezi obcemi Dětřichov nad Bystřicí a Krahulčí řídil šestatřicetiletý muž nákladní vozidlo Renault s návěsem a havaroval. Sjel za pravý okraj vozovky, kde se čelně střetl se sloupem elektrického vedení. Následně se převrátil se soupravou na pravý bok.

Foto: Policie ČR

„Dle tvrzení řidiče byl při vyjetí z pravotočivé zatáčky ohrožen protijedoucím vozidlem, a proto sjel za pravý okraj vozovky, kde se čelně střetl se sloupem elektrického vedení. Následně se převrátil se soupravou na pravý bok. Ke zranění osob nedošlo. Při dechové zkoušce policisté řidiči naměřili hodnoty přesahující 2 promile. Muž tvrdil, že po nehodě vypil dvě deci vodky.  Způsobená hmotná škoda činí 670 tisíc korun,“ sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Policisté museli po dobu řešení nehody odklánět a řídit dopravu, po vyproštění kamionu, což bylo až po 20:00 hodině, byla komunikace zprůjezdněna v obou směrech.

„Dopravní policisté žádají případné svědky nehody či řidiče, kteří místem události projížděli a mohli by poskytnout další informace (ohledně jízdy řidiče nákladního vozidla před havárií, neznámého vozidla, které mělo ohrozit nákladní automobil), aby je kontaktovali na tel. čísle 974 731 254, br.di@pcr.cz,“ řekla závěrem Jiroušková.

Foto: Policie ČR