BRUNTÁLSKO, ŠTERNBERSKO | Čtyřiatřicetiletý muž pod vlivem drog a bez řidičáku nezastavil policejní hlídce, která na Šternbersku prováděla silniční kontrolu. Začal jí ujíždět. Nakonec naboural do železničního značení a skončil v příkopě.

Foto: Policie ČR

Mezi Dětřichovem nad Bystřicí a Lomnicí na Bruntálsku v pondělí 12. února 2018 v 13.45 hodin došlo k dopravní nehodě vozidla Volkswagen Transportér. Řidič ve věku 34 let z Ostravy byl při silniční kontrole v Horní Loděnici na Olomoucku stavěn hlídkou šternberských policistů, ale na jejich výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě.

„Šternberští policisté ho začali pronásledovat, řidič sjel na lesní cestu, projel lesem a vyjel na silnici směrem na Krahulčí. V Dětřichově nad Bystřicí pokračoval dále na Lomnici a po projetí prudké levotočivé zatáčky nezvládl řízení a po přejetí železničního přejezdu sjel s transportérem za levý okraj vozovky, kde porazil sloup dopravního výstražného železničního zařízení. Sjel dále do lesa ze svahu, kde se automobil přetočil a převrátil na pravý bok,“ řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Na místě ho policisté ihned zajistili. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, ale pozitivní byl test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu odmítl. Policisté dále zjistili, že muž není vlastníkem řidičského oprávnění pro žádnou skupinu motorových vozidel a má vysloven zákaz řízení motorových vozidel do června roku 2021.

„Nyní je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Přestupkové jednání v souvislosti s jízdou pod vlivem drog bude postoupeno správnímu orgánu k projednání,“ uzavřela dopravní nehodu mluvčí Jiroušková.