KRNOV, KRÁSNÉ LOUČKY | V místní části Krásné Loučky v Krnově je umístěn radar. Za prvních osm týdnů město rozdalo pokuty za 4,8 milionů, vybráno bylo 2,6 milionů korun.

Foto: Facebook – Město Krnov

Na přechodu pro chodce v místní části Krásné Loučky v loňském roce město Krnov umístilo poptávkový semafor, řidiče tam hlídá radar. Jak informoval krnovský starosta Tomáš Hradil na své facebookové stránce, za prvních osm týdnů provozu byly uděleny pokuty ve výši 4,8 milionů korun, vybráno bylo dosud 2,6 milionů korun.

„Rychlost překračují v drtivé většině nekrnovští řidiči. Výnos z uhrazených částek budeme dál investovat do bezpečnosti. Potřebujeme důstojnější zázemí pro strážníky městské policie, chceme dále modernizovat vybavení dobrovolným hasičům atd.,“ napsal starosta Tomáš Hradil.

„Našim cílem je vybírat pokut co nejméně a zajistit co největší ukázněnost řidičů. Samozřejmě bezpečnost v této lokalitě pro nás znamená mnohem víc, než peníze. Začínáme s přípravou instalace dalšího radaru na obchvatu,“ přiblížil starosta.

V jednom komentáři ještě zmínil, že město potřebuje více času na vyhodnocení. „Ten rozdíl mezi předpisem a úhradami nejsou všechno neplatiči – běží tam splatnost. Každopádně problémem jsou třeba bankovní poplatky při úhradách ze zahraničí. Náklady na poštovné a poplatky jsou kolem tří set tisíc měsíčně,“ uzavřel starosta Krnova Tomáš Hradil.