KRNOV | Pět jednotek hasičů zasahovalo od neděle 19. června 2022 v Krásných Loučkách v místní části Krnova u požáru sedm metrů vysokého sila s pilinami.

Foto: HZS MSK

„Požár byl na tísňovou linku ohlášen tři minuty před devatenáctou hodinou. Operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Krnově a Bruntálu, spolu s nimi byl poplach vyhlášen i dobrovolným jednotkám z Krnova, Města Albrechtice a podnikovým hasičům firmy Krnovské opravny a strojírny Krnov,” uvedl Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

„Plameny zasáhly silo a přilehlou budovu o půdorysu přibližně 7×6 metrů, piliny museli hasiči z velké části vyskladnit spodním otvorem. U události byla využita i výšková technika, vzhledem k vysoké spotřebě dýchacích přístrojů byl na místě rovněž protiplynový automobil se zásobou vzduchu,” sdělil dále Kozák.

Požár se podařilo lokalizovat o půl jedenácté, zlikvidovat deset minut před půl dvanáctou. Až do šesté hodiny ranní zůstala u zásahu na dohled místní dobrovolná jednotka z Krnova, poté objekt po provedení závěrečného průzkumu předala majiteli.

Proč začalo hořet zjišťují specialisté z řad hasičského záchranného sboru i policie, škoda byla na místě předběžně vyčíslena na 3 miliony korun.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

top