OSOBLAŽSKO | V sobotu 30. června se na Osoblažské úzkokolejce bude konat již 7. ročník tradiční akce pro rodiny s dětmi, která pro tento rok dostala podtitul Prvorepublikové parní léto. Soubor těchto akcí Vás bude po celé léto provázet po technických památkách v Moravskoslezském kraji sdružených do virtuální stezky technických atraktivit zvané TECHNOTRASA. Můžete se opět těšit na různorodý program, soutěže, a další aktivity včetně drobných výher.

Foto: Plakát akce

Program začíná již od 10:00 hodin na nádraží v Třemešné. Na nástupišti bude vyhrávat Down Beat Dixieland Band, který navodí atmosféru první republiky. Odjezd vlaku z Třemešné je pak v 10:45, kdy do vlaku nastoupí i osobnosti první republiky, které společně s Dixielandem zpestří cestu parním vlakem až do Osoblahy.

Na nádraží v Osoblaze bude po příjezdu parního vlaku v 12:03 připraven výlet do minulosti. Průvodci osoblažského Retromuzea pro návštěvníky připravili komentovanou prohlídku – Po stopách staré Osoblahy. Ta návštěvníky zavede do částí tohoto městečka povětšinou zaniklých díky válce. Prohlídka bude ukončena v místním muzeu, které se specializuje na historii Československa a Osoblažska. Rodiče s dětmi si zde navíc budou moci opéct špekáček na místní muzejní zahradě. Pro děti připraveny hry o drobné ceny. Parní vlak vyrazí na svou zpáteční cestu v 15:10 a do Třemešné dorazí v 16:39.

Slezské zemské dráhy, o.p.s., které provozují výletní vlaky na osoblažské úzkokolejce, patří do Pléna partnerů Místní akční skupiny Rozvoj Krnovska.

Zdroj: SZD