OSOBLAŽSKO | Program začíná již od 10:15 hodin na nádraží v Třemešné. Na nástupišti bude vyhrávat Stanley’s Dixie Street Band, který navodí prvorepublikovou atmosféru. Odjezd vlaku z Třemešné je pak v 10:45. Během jízdy vlaku bude samozřejmě hrát i kapela.

Foto: Zdenka Spurná

Na nádraží v Osoblaze začíná zábavný program po příjezdu parního vlaku v 12:03. Na nádraží nebudou chybět hry a jízdy na koních pro děti. Vrcholem bude swingové vystoupení a výuka pro turisty, kterou zajišťují Jazz Monkeys. Prvorepubliková atmosféra se tak ponese celým programem v Osoblaze. Připravujeme pro vás také průvodce po Osoblaze, kdy během pobytu vlaku budeme moci poznat zajímavá místa a historii tohoto městečka. Občerstvení bude zajišťovat Pivní vagón s čepovaným pivem a místními specialitami.

 

Cestující mohou kromě toho navštívit ještě také Osoblažské Retromuzeum nebo židovský hřbitov. Po celou dobu na nádraží v Osoblaze bude vyhrávat kapela Stanley’s Dixie Street Band. Parní vlak z Osoblahy odjíždí zpět do Třemešné v 15:10 hodin.

 

Celý program akce finančně podpořil Moravskoslezský kraj z dotačního programu Podpora technických atraktivit v Moravskoslezském kraji v roce 2020. “Moravskoslezský kraj provoz našeho vlaku podporuje každoročně a díky tomu se snažíme do osoblažského regionu přitáhnout stále více turistů, které tento region potřebuje jako sůl. Navíc se nám daří díky dotaci udržet provozuschopné lokomotivy a vozy, a navíc ještě postupně rekonstruujeme zázemí pro provoz parního vlaku“, vysvětluje dobrou spolupráci s krajem Pavel Schreier ze Slezských zemských drah.

Zdroj: Slezské zemské dráhy