BRUNTÁL | Projekt „Rozjeď byznys v Bruntále“ je v běhu od loňského června. Do aktivit, které pomohou odhalit a podpořit podnikavost především u lidí s nevýhodnou pozicí na trhu práce, se už zapojily více jak čtyři desítky zájemců. Nábory účastníků stále probíhají.

Foto: MěÚ Bruntál

Program je určen studentům posledních ročníků středních škol, studentům vysokých škol (podmínkou je trvalé bydliště na Bruntálsku nebo Vrbensku), absolventům škol a uchazečům registrovaným na úřadu práce, zaměstnancům ve výpovědní lhůtě, matkám a otcům na nebo po mateřské či rodičovské dovolené a osobám nad 50 let.

„Hned po prvních náborových kampaních jsme zaregistrovali opravdu velký zájem. V současné chvíli máme celkem 50 účastníků z řad studentů, uchazečů z úřadu práce a několik maminek na mateřské dovolené,“ informovala Ivona Orságová z Městského úřadu v Bruntále, která projekt Rozjeď byznys v Bruntále koordinuje.

Všichni účastníci mají za sebou individuální pohovory s kariérním poradcem, prošli assessment centrem, kde podstoupili celodenní skupinový diagnostický program, jehož výsledkem bylo hodnocení dovedností, jako je například umění řešit problémy v kolektivu, schopnost orientace na zákazníka, míra podnikavosti a kreativity a podobně. Dále vyplnili několik psychotestů, z nichž se třeba dozvěděli, na jaká povolání se hodí. Od odborných pozorovatelů a hodnotitelů dostali zpětnou vazbu a doporučení pro další rozvoj.

Někteří účastníci už také absolvovali část desetidenního vzdělávacího kurzu zaměřeného na takzvané měkké dovednosti, digitální gramotnost. Součástí kurzu je už i příprava skutečného podnikatelského záměru.

Plán aktivit jednotlivých účastníků programu je přizpůsoben jejich časovým možnostem. Absolventi by měli získat maximum informací potřebných pro start vlastního podnikání.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.