BŘIDLIČNÁ, MEZINA, RAZOVÁ | Na Bruntálsku za celý víkend řešili policisté celkem deset nehod. V Břidličné se převrátila vlečka u traktoru, u Meziny dostalo auto smyk.

Foto: Policie ČR

V průběhu víkendu 2. a 3. prosince 2017 dopravní policisté řešili deset nehod, při kterých se zranily čtyři osoby. Hmotná škoda přesáhla jeden milion a 180 tisíc korun.

Například v neděli 3. prosince 2017 v Břidličné na Rýmařovsku v areálu firmy došlo k havárii traktoru, který řídil čtyřiačtyřicetiletý muž. Při projíždění pravotočivé zatáčky došlo na namrzlém a neošetřeném povrchu ke smýknutí vlečky, která byla zapojena za traktorem.

„Vlečka se převrátila na bok a došlo k vysypání nákladu. Způsobená škoda na nákladu činí 500 tisíc korun. Dechová zkouška byla negativní.  Ke zranění osob nedošlo,“ řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Mezi obcemi Mezina a Razová na Bruntálsku jela devatenáctiletá řidička s vozidlem Renault. „V klesání na zledovatělé vozovce dostala při brždění smyk a přejela do protisměru. Zde se střetla s protijedoucím vozidlem Renault. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda je 150 tisíc korun,“ uzavřela víkendovou nehodovost mluvčí Jiroušková.