KRNOV | Dalších několik stovek osobních alarmů pro seniory letos opět pořídila krnovská radnice. Zájemci si je mohou zdarma vyzvednout od pátku 20. května ve služebně městské policie v Žižkově ulici.

Foto: MěÚ Krnov

„Alarm vypadá jako malý přívěšek ke klíčům a po snadném spouštění pouhým vytažením pojistky vydává zvuk o síle 90 decibelů. Ten upozorní na potřebu přivolání pomoci, například při obtěžování, napadení nebo náhlých zdravotních problémech. Senioři mohou tuto drobnou praktickou pomůcku nosit v kapse, kabelce nebo na krku,“ vysvětluje manažerka prevence kriminality Irena Šindlerová a dodává, že alarm není napojený na žádný centrální bezpečnostní systém.

K jeho vyzvednutí stačí, aby zájemce sdělil jméno a bydliště uživatele. Je tedy možné vzít alarm pro sebe i druhou osobu. Při předání strážníci seniorům rovněž vysvětlí, jak mají s pomůckou zacházet. Pořizovací hodnota alarmu je 92,50 Kč a pro letošní rok město zakoupilo celkem 500 alarmů za 46 250 Kč z rozpočtu prevence kriminality. Seniorům jsou nabízeny také na různých akcích nebo v rámci dárkových balíčků pro jubilanty. „Alarmy krnovským občanům nabízíme již od roku 2018, poprvé to bylo v rámci Senior akademie. Z jejich strany je o ně každoročně velký zájem, a proto věříme, že takové opatření má smysl a posiluje pocit bezpečí,“ uzavírá Irena Šindlerová.

Zdroj: MěÚ Krnov