KRNOV | Také letos na podzim městská policie rozdá krnovským seniorům desítky osobních alarmů, které v případě nouze umožňují spustit hlasitou sirénu. Vloni touto dobou si zájemci rozebrali 200 těchto přístrojů a počátkem letošního roku to bylo dalších 350 kusů. Pracoviště prevence kriminality proto zakoupilo dalších 200 osobních alarmů v celkové hodnotě 17 600 korun, které mohou senioři vyzvednout v sídle městské policie v Žižkově ulici.

Foto: MěÚ Krnov

Odběr přístroje je možný osobně na základě podpisu, který je nutný nejen z důvodu evidence počtu vydaných alarmů, ale rovněž kvůli informacím o jednotlivých příjemcích. „Osobní alarm lze použít nejen při napadení útočníkem, ale rovněž v případě náhlých zdravotních potíží,“ vysvětluje preventistka kriminality Irena Šindlerová.

Použití přístroje je velice jednoduché, jeho účinnost vysoká. Alarm má podobu drobného přívěsku, který může být uložen v kapse či tašce, nebo být zavěšen na krku. Po vytažení pojistky začne přístroj vydávat hlasitý zvuk o síle 90 decibelů, čímž upozorní okolí na problém, případně odradí útočníka.

„O tento projekt je mezi seniory stále velký zájem. Lidé, kteří si k nám pro alarm přijdou, mohou vzít přístroj i pro své blízké nebo sousedy, stačí jen uvést jejich jména,“ uzavírá šéf městské policie Jaroslav Hlaváček.

Zdroj: MěÚ Krnov

top