KRNOV | S velkým zájmem mezi seniory se setkala možnost zdarma získat osobní alarm, který v případě potřeby může posloužit k přivolání pomoci. Pracoviště prevence kriminality Městského úřadu v Krnově ve spolupráci s Městskou policií Krnov proto tuto aktivitu seniorů podpoří nákupem další série.

Foto: MěÚ Krnov

„Těší nás, že je mezi seniory o alarmy takový zájem, že dbají na svou bezpečnost. Protože bychom rádi uspokojili i ostatní, kteří si k nám nestihli přijít, najdeme finanční prostředky a po prázdninách další sérii alarmů pořídíme,“ řekl velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.

Osobní alarm je pomůckou, připomínající například přívěšek na klíče, která jednoduchým spuštěním vydává zvuk o síle 90 dB. Lze ji použít k přivolání pomoci při napadení nebo při zdravotních problémech. Zařízení není napojeno na služebnu městské policie nebo jiný bezpečnostní systém, že se něco děje, dává lidem v okolí vědět hlasitým zvukem. Pořizovací cena alarmu je 86 korun za kus, z městského rozpočtu bylo zatím zakoupeno 200 kusů v celkové hodnotě 17200 korun. Alarmy oproti podpisu vydávali strážníci v sídle Městské policie Krnov v Žižkově ulici.

Zdroj: MěÚ Krnov

top