BRUNTÁL | Centrem Bruntálu projíždí asi 14 tisíc aut všech kategorií denně (z toho zhruba 2 tisíce 400 nejtěžších kamionů). Vedení veškerého provozu do středu města vyžaduje nové řešení, proto Ředitelství silnic a dálnic ČR připravuje východní obchvat považovaný za důležitou etapu přeměny bruntálské dopravní infrastruktury spojující silnice I/11 a I/45.

Foto: ŘSD ČR

Předpokládaný začátek budování východního obchvatu Bruntálu vychází na rok 2024, původně avizovaný rok 2023 počítal s kácením a vytyčením jako součástí celkové stavby. Nyní jsou tyto dvě představební aktivity zajištěny samostatně a v souladu s dlouhodobým plánem začne odstranění dřevin včetně základního vytyčení obvodu stavby ještě v tomto roce. Aktuálně vyhodnocujeme nabídky pěti dodavatelů.

„Spolu s přípravou území stavby probíhá dokončení zadávací dokumentace určené pro výběr zhotovitele. Administrativní náročnost podkladů stavby a výběrového řízení zatím nemá vliv na termín zahájení, rok 2024 v této chvíli neohrožuje inflace, zdražování, válka na Ukrajině ani jiný známý faktor destabilizující současnou situaci,“ informoval mluvčí ŘSD ČR Miroslav Mazal.

Zdroj: ŘSD ČR

Zdroj: ŘSD ČR

Zdroj: ŘSD ČR

Zdroj: ŘSD ČR