BRUNTÁL | Na Městském úřadě v Bruntále se v úterý 12. listopadu konalo setkání k příležitostí Dne válečných veteránů. Neslo se v duchu vzpomínky na pana Petra Becka.

Foto: MěÚ Bruntál

Den válečných veteránů připomíná bývalé vojáky a bojovníky. Každý rok při této příležitosti Československá obec legionářská (ČsOL) a Český svaz bojovníků za svobodu ve spolupráci s městem Bruntálem organizuje slavnostní setkání.

Letos se na radnici sešla téměř dvacítka pozůstalých po veteránech a členů ČsOL v úterý 12. listopadu. Válečným veteránům Jarmile Pösslové a Pavlu Bednárovi zdravotní stav účast nedovolil. Místo Petra Becka, bojovníka proti fašismu, čestného občana Bruntálu, nositele Řádu Tomáše Garrigua Masaryka, který letos 7. března zemřel, přišla manželka.

Starosta Bruntálu Petr Rys připomněl tuto mimořádnou ztrátu. Poděkoval také přítomným za ochotu a píli, se kterou stále oživují události, na základě kterých se Den Veteránů po celém světě slaví.

Poté se ujal slova Antonín Zgažar, který zúčastněné seznámil s letošní činností jednoty ČsOL Bruntál „34. pěšího pluku střelce J. Čapka“. Den veteránů se ve světě slaví 11. listopadu. Jeho symbolem je květ vlčího máku.

Zdroj: MěÚ Bruntál