ČR |  Nenechávejte své děti bez dozoru. Děti láká voda a příjemné ochlazení v bazénu. Mějte však na paměti, jak velké riziko hrozí. Stačí chvilková nepozornost a nad vašemi dětmi se může zavřít hladina. Chraňte své děti a snažte se zabezpečit přístup do bazénu, aby do něj dítě nemohlo spadnout.

Foto: ilustrační Pixabay

Bezpečnostní zásady:

V první řadě je nezbytné mít děti neustále pod kontrolou. Stačí malá chvíle nepozornosti, která může mít tragický následek.

Bazén můžeme efektivně zabezpečit tím, že jej celý zakryjeme. Jako vhodné krytí bazénu poslouží klasické zastřešení.

Další důležitou součástí bezpečnosti v okolí zahradního bazénu jsou prvky jako kvalitní zábradlí, madla a úchyty, pevné schůdky či dostatečně vysoké oplocení (minimálně 80 centimetrů). Dobrým pomocníkem může být také aquasenzor, který v případě pádu dítěte do bazénu spustí hlasitý poplach.

Zejména pro nejmenší děti může být nebezpečné i velmi malé množství vody. Proto nesmíme podcenit zabezpečení celého vodního prostoru včetně mělčiny. Malé děti se totiž mohou utopit už ve dvaceti centimetrech vody.

Při dovádění ve vodě a okolo ní by na sobě děti měly mít nafukovací pomůcky (křidélka, vestu nebo kruh), které je nadnáší.

Zdroj: Policie ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.