MSK | Informace o nedostatku krve v krevních centrech v našich srdcích nezůstala lhostejná, proto se nejen policisté, ale i civilní zaměstnanci z Moravskoslezského kraje semkli a dobrovolně darovali krev. Slova „pomáhat a chránit“ nepoužíváme zbytečně. Uvědomujeme si, že krev je nejcennější tekutina, kterou máme, a proto jsme se rozhodli vyjádřit ochotu a pomoci tímto způsobem zachránit nejeden lidský život. 

Foto: Policie ČR

Dalším významným datem, kdy se policisté zapojili již po čtvrté do kampaně „Daruj krev = zachraň život“, bylo úterý 30. května 2023. Znovu jsme mohli vyjádřit, že tu jsme pro veřejnost i touto formou. V Krevním centru ve Fakultní nemocnici Ostrava se sešlo několik desítek policistů a civilních zaměstnanců, a to nejen z řad letitých dárců. Téměř polovina lidí byla tvořena prvodárci. V krevním centru nás čekal velice příjemný personál. Z úst paní Naděždy Kalužové, která se za krevní centrum spolupodílela na organizaci, policisté slyšeli poděkování. Příjemným zpestřením, které na policisty a ostatní dárce čekalo, byla nejen příležitost přeměřit si svůj zrak, ale také si vyslechnout odborné rady a vyzkoušet si inhalaci molekulárního vodíku. 

 

Jsme rádi, že jsme se mohli společně zapojit, podpořit prospěšnou věc a pomoci zachránit nejeden lidský život. Budeme se těšit na další společnou akci, kterou plánujeme na pondělí 20. LISTOPADU 2023 a všem zúčastněným DĚKUJEME!!!

Zdroj: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR