MSK | Informace o nedostatku krve v krevních centrech v našich srdcích nezůstala lhostejná, proto se nejen policisté, ale i civilní zaměstnanci z Moravskoslezského kraje semkli a dobrovolně darovali krev. Slova „pomáhat a chránit“ nepoužíváme zbytečně. Uvědomujeme si, že krev je nejcennější tekutina, kterou máme a proto jsme se rozhodli vyjádřit ochotu a pomoci tímto způsobem zachránit nejeden lidský život.

Foto: Policie ČR

Dalším významným datem, kdy se policisté zapojili již po třetí do kampaně „Daruj krev – zachraň život“ bylo 21. listopadu 2022. V Krevním centru ve Fakultní nemocnici Ostrava se sešlo téměř padesát policistů či civilních zaměstnanců, a to nejen z řad letitých dárců. Téměř dvacet lidí tvořili prvodárci. V krevním centru nás čekal velice příjemný personál. Z úst paní Naděždy Kalužové, která se za krevní centrum spolupodílela na organizaci, policisté slyšeli poděkování. Příjemným zpestřením, které na policisty a ostatní dárce čekalo, byla možnost si přeměřit svůj zrak a také zjistit obsah tuku, svalové hmoty a vody v těle.

Dalším významným dnem pro záchranu lidského života byl datum 2. listopadu 2022. Policista Vojtěch Bittner sloužící na oddělení hlídkové služby Ostrava se do registru kostní dřeně přihlásil hned v osmnácti letech. Právě on byl součástí významného dne a odběr kostní dřeně podstoupil jako 900. dárce. Dnes je Vojtěchovi 21 let a před samotným odběrem s úsměvem na rtech zdravotnímu personálu řekl: „Vnitřně cítím, že heslo pomáhat a chránit pro mě platí i v osobním životě, a proto darovat, když mohu a mám šestí, že jsem zdráv, je pro mě naprosto přirozené.“

Jsme rádi, že jsme se mohli společně zapojit, podpořit prospěnou věc a pomoci zachránit nejeden lidský život. Budeme se těšit na další společné akce a všem zúčastněným DĚKUJEME!!!

Zdroj: Policie ČR

Foto: Policie ČR