NOVÉ HEŘMINOVY | Dvacet minut po dvacáté hodině večerní 12. září 2020 byla službu konající policejní hlídka z bruntálského Obvodního oddělení vyslána mezi obce Oborná a Nové Heřmínovy, kde mohlo dojít k dopravní nehodě motocyklu. Po příjezdu do daného úseku silnice se u pravého okraje komunikace ve směru jízdy na Bruntál pohyboval muž, ve kterém byl ztotožněn sedmačtyřicetiletý muž z Bruntálu.

Foto: STA Bruntálsko

„Muž byl oblečen v motokrosovém oblečení a kousek od něj byl v pravém silničním příkopu pohozen motocykl tovární značky KTM bez registrační značky v provedení enduro. Na dotaz zakročujících policistů muž uvedl, že daný motocykl tlačil z obce Nové Heřmínovy do Bruntálu, přičemž po chvíli svůj motocykl odhodil do silničního příkopu, protože už byl unavený,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Po chvíli přestal sedmačtyřicetiletý muž s policisty komunikovat, s hlídkou nespolupracoval, choval se arogantně a odmítal předložit doklady k motocyklu. „Vzhledem k tomu, že z jeho úst byl cítit silný zápach alkoholických nápojů, byl vyzván k orientační dechové zkoušce, čemuž vyhověl a byly mu naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,1 promile alkoholu v dechu. Jak bylo dále prokázáno, tak výše jmenovaný muž se na neosvětlené silnici pohyboval bez reflexního materiálu na svém oblečení nebo na těle, policistům si nestěžoval na žádné zranění a neustále tvrdil, že svůj stroj tlačil,” sdělil závěrem Černohorský.

Zda se tato skutečnost zakládá na pravdě či zda motocykl v silně podnapilém stavu řídil, je předmětem dalšího prošetřování a prověřování ze strany bruntálských policistů a policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále. Jakékoli informace, které by vedly k řádnému objasnění dané záležitosti, k pohybu muže v daném úseku silnice či další svědecké podněty, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651.

 

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.