MSK | Stále platí, že na tranzitních trasách může provoz v určitých dnech díky cestám na dovolenou houstnout a řidiči neznalí míst se mohou na cestách pohybovat až abnormálně řekněme opatrněji. Svou roli hrají určitě rovněž teploty v letním období mající za následek zvýšenou zátěž pro řidiče. Rovněž, na silnicích může být více „malých“ cyklistů či pěších.

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Vše klade na účastníky silničního provozu vyšší nároky. V tomto období dochází také k místním omezením dopravy či úpravám dopravního značení v souvislosti s konáním akcí a podobně. Například v Ostravě se jedná o místo přilehlé frekventované silnici a jelikož se bavíme o pohybu tisíců pěších návštěvníků a současně množství vozidel pořadatelů, je dozajista potřeba přizpůsobit jízdu, respektovat přechodné dopravní značení a samozřejmě pokynů policistů, kteří na bezpečnost a plynulost dohlížejí.

„I v následných dnech budeme pokračovat ve zvýšeném dohledu či v dopravně bezpečnostních akcích. První několikadenní dopravní akce odstartovala ve čtvrtek, tedy poslední červnový den. Disponuji již výsledky z prvního dne. Akce se zúčastnilo téměř 190 policistů z dopravní a pořádkové policie, kteří zkontrolovali 1 364 vozidel. Policisté zjistili 323 dopravních přestupků. Z nich 311 vyřídili v příkazním řízení (v souhrnné výši téměř 150 000 korun), správnímu orgánu oznámili zbývajících 12 přestupků,” uvedla Soňa Štětínská, mluvčí policie.

Za volant pod vlivem alkoholických nápojů usedlo 6 řidičů. U 23 řidičů zaznamenali policisté překročení povolené rychlost jízdy. Nevyhovující technický stav mělo 32 vozidel.

„Bezpečnostní pásy nepoužilo 35 osob a ve 4 případech nebyl užit zádržný systém. Policisté zaznamenali 62 řidičů držících při jízdě v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení Bez takzvané dálniční známky (tedy bez uhrazení časového poplatku) užilo zpoplatněný úsek komunikace 21 řidičů. S chodci řešili policisté 2 přestupky,” řekla dále Štětínská.

První a druhý den prázdnin neevidují v kraji žádnou dopravní nehodu s úmrtím osoby. Zabývají se však několika nehodami se zraněními nebo jinými událostmi souvisejícími se silničním provozem.

Foto: Policie ČR

 

Foto: Policie ČR

top