MSK | V dopoledních hodinách, poblíž cyklostezky u přehrady Olešná, proběhla v rámci celorepublikové kampaně s názvem „Na kole jen s přilbou“ preventivní akce za účasti frýdecko-místeckých preventistů. Ti připomínali důležitost používání ochranné přilby, a to nejen u osob mladších 18 let. Rovněž informovali cyklisty o dalších povinnostech, například jak má být správně vybaveno jízdní kolo, či důležitost vidět i být viděn.

Foto: Policie ČR

Cyklisté patří do skupiny nejohroženějších účastníků silničního provozu. V České republice v roce 2019 zemřelo při dopravních nehodách 36 cyklistů, přičemž 28 z nich nemělo přilbu. Zákon o silničním provozu uvádí: „cyklista mladší 18 let je povinen za jízdy použít ochrannou přilbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a mít ji nasazenou a řádně připevněnou na hlavě“. Valná většina z uvedeného počtu zemřelých cyklistů bez přilby byla starší 18 let. Dle zákona se jízdním kolem rozumí i koloběžka.

Oslovení občané reagovali na preventivní působení pozitivně. V rámci kampaně obdrželi informativní letáky, cyklistické mapy a pro zvýšení bezpečnosti také reflexní prvky. Pro děti měli policisté přichystány poučné omalovánky či pexesa.

Zdroj: Policie ČR

Foto: Policie ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.