BRUNTÁLSKO | Policisté z Moravskoslezského kraje četli malým posluchačům knížku Policejní pohádky a to v rámci tradiční celokrajské akce „Týden čtení Policejních pohádek.

Foto: Policie ČR

Také na Bruntálsku proběhlo čtení, konkrétně v úterý 12. března 2019 jsme navštívili děti hospitalizované ve Sdruženém zdravotnickém zařízení Krnov. Malé i větší posluchače jsme seznámili s knížkou a poté jim policejní preventistka přečetla příběh „O statečném policistovi Honzíkovi“, který radí, jak se správně zachovat v nebezpečné situaci.

S dětmi si policistka popovídala i o dalších zásadách vlastní bezpečnosti a také o práci policistů. Děti seznámila s prací kriminalistického technika a každý malý posluchač si odnesl svůj otisk prstu. Závěrem děti obdrželi drobné dárečky (omalovánku, reflexní prvky) a i samotnou knížku, která obsahuje 16 pohádkových příběhů. Starší z posluchaček přislíbily, že obdrženou publikaci budou číst také svým mladším sourozencům.

Zdroj: Policie ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.