KRNOV | Život ženě se sebevražednými sklony zachránili na poslední chvíli ve čtvrtek 25. června dva krnovští strážníci, kteří byli dopoledne přivoláni do budovy polikliniky.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

„Obdrželi jsme oznámení, že čtyřiatřicetiletá žena se sebevražednými sklony odešla z ordinace psychiatrické ambulance a uzamkla se na toaletě ve čtvrtém patře. Prý už dále nechtěla pokračovat v léčbě a měla všeho dost,“ popisuje strážník Petr Gusty, který po příchodu ke dveřím na ně zabouchal, což způsobilo, že ze zámku na druhé straně vypadl klíč.

Náhradním klíčem si pak strážníci dveře otevřeli a po otevření druhých, které dělily umývárnu od toalety, spatřili ženu, která seděla na římse s nohama visícíma z okna a rukama zapřenýma o venkovní ostění. „Stačilo málo, aby přepadla. Nebyl proto čas s ní nijak komunikovat. Chytil jsem ji v rychlosti kolem krku a paže a rychle stáhl dovnitř,“ popsal druhý strážník Lukáš Měrka, který pacientku na rukou odnesl na chodbu a předal do péče lékaře. Následně sešel na dvůr polikliniky pro boty, které ženě při pokusu o sebevraždu sklouzly z nohou, a vrátil jí je.

Po medikaci, která ženu zklidnila, rozhodl lékař o jejím převozu do psychiatrické léčebny v Opavě. Také transport se uskutečnil pod dohledem městské policie. Asistenci provedl Petr Gusty.

Zdroj: MěÚ Krnov