KRNOV | Mladý policista, který se v době svého osobního volna vracel domů, viděl na sídlišti SPC v Krnově muže, který silně krvácel. Tuto skutečnost telefonicky oznámil svým spolupracovníkům na krnovské obvodní oddělení. Jeho všímavost muži zachránila život.

Foto: Policie ČR

„Půl hodiny po půlnoci 12. srpna 2017 telefonicky oznámil svým spolupracovníkům na krnovské obvodní oddělení jeden z místních mladých policistů, který se v době svého osobního volna vracel do místa bydliště, že na sídlišti SPC v Krnově viděl muže, jenž silně krvácí. Než stačil strážmistr zjistit, co se stalo, tak jemu neznámý muž vešel do jednoho z panelových domů a následně do nějakého bytu, přičemž zraněná osoba na zvonění a na klepání nereaguje a nechce otevřít dveře,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Na místo tak byla ihned vyslána policejní hlídka, která prověřením celé záležitosti zjistila, že je rozbitá skleněná výplň vchodových dveří do domu a na zemi je velké množství krve. „Neznámý muž, který se nacházel v zavřeném bytě, na několikeré bouchání, klepání a zvonění nereagoval a byla zde důvodná obava o jeho život a zdraví. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem byli na místo přivoláni krnovští hasiči k zákonnému otevření bytu a také sanitní vozidlo s lékařským personálem,“ řekl dále Černohorský.

„Násilný vstup do bytu byl proveden za použití beranidla, kdy všichni službu konající pracovníci integrovaného záchranného systému zjistili, že se v bytě pouze nachází devětačtyřicetiletý muž, který je v podnapilém stavu, leží na pohovce v obývacím pokoji, má krvácející řezné zranění na hlavě a na zápěstí. Přítomný lékař poskytnutou první pomocí zastavil krvácení a zraněný muž byl následně převezen k dalšímu lékařskému vyšetření a ošetření do nemocnice v Krnově,“ sdělil dále Černohorský.

„Při převozu zakročujícím policistům uvedl, že od večerních hodin předchozího dne byl v nedaleké restauraci, kde požíval alkoholické nápoje, u vchodu do panelového domu zakopl, nechtěně rozbil skleněnou výplň dveří a o sklo se pořezal na různých částech těla. Zranění si chtěl sám ošetřit, ale toto se mu nedařilo a postupně ztrácel vědomí. Poněvadž nebyly zjištěny takové skutečnosti, že by byla spáchána trestná činnost či jiné protiprávní jednání, bude celá záležitost uložena. Byt si zajistil 26letý syn výše uvedeného muže a rozsah škody na vstupních dveří bude následně z jeho strany uhrazen či opraven,“ řekl závěrem Černohorský.