OPAVA | V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování devětapadesátiletému místnímu muži.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Na základě všech doposud zjištěných a objasněných skutečností měl pár minut po patnácté hodině odpolední 21. ledna 2024 na polní cestě u objektu bývalého vepřína, který se nachází za areálem Psychiatrické nemocnice na ulici Olomoucké v Opavě, s namířenou střelnou zbraní vyhrožovat kolemjdoucí 50leté ženě z Opavska. Poškozená zde procházela se svým psem, přičemž shora uvedený muž po ní pokřikoval a vyhrožoval jí, že pokud zde ještě jednou půjde a bude zde běhat její pes, tak vystřelí,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Toto protiprávní jednání a chování vzbudilo důvodnou obavu o život a zdraví nejen výše uvedené ženy ale rovněž i dalších přítomných osob a po příjezdu přivolané nejblíže službu konající policejní autohlídky, byl devětapadesátiletý muž na místě zadržen.

 

„Byla u něj nalezena a zajištěna plynová pistole a vzhledem k tomu, že orientační dechová zkouška u něj prokázala pozitivní výsledek s hodnotou přes 1,9 promile alkoholu v dechu, zakročující policisté rozhodli o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Ke zranění žádné z přítomných osob nedošlo, rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku a celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů,” sdělil mluvčí závěrem.