BRUNTÁL | Dvacet minut před osmnáctou hodinou podvečerní 21. listopadu 2023 službu konající policejní autohlídka z bruntálského Obvodního oddělení byla vyslána do jednoho ze supermarketů na ulici Ruské v Bruntále, kde se nacházel podnapilý muž, který slovně vulgárními výrazy napadal nejen personál provozovny, ale rovněž i nakupující občany.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

„Po příjezdu na místo zakročující policisté zjistili, že se 45letý muž z Prostějovska prochází po prodejní ploše, je opravdu v podnapilém stavu (následná orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu přes 0,7 promile alkoholu v dechu) a vulgárně uráží přítomné osoby. Na výzvy k uklidnění ze strany zakročujících policistů tento muž nereagoval a ve svém protiprávním jednání a chování pokračoval,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Při prošetřování celé události bylo zjištěno, že tento zákazník si na prodejní ploše vzal láhev piva v hodnotě 14 korun, tuto otevřel a obsah začal pít dříve, než zboží uhradil. Následně byl tento muž zajištěn a převezen do budovy bruntálských policistů k dalším procesním úkonům, po kterých byl propuštěn,” sdělil mluvčí závěrem.

Celá záležitost je nadále v prošetřování pro důvodné podezření z naplnění skutkových podstat přestupků proti veřejnému pořádku a proti občanskému soužití.