RÝMAŘOV | Chvíli před šestnáctou hodinou odpolední 27. července 2021 byla službu konající rýmařovská policejní autohlídka vyslána na ulici Jungmanovou v Rýmařově, kde má jistý šestatřicetiletý místní muž v místě svého trvalého bydliště slovně napadat svou matku a vyhrožovat jí fyzickou likvidací.

Foto: Policie ČR

„Po příjezdu na uvedené místo 66letá žena policistům sdělila, že její syn se domů vrátil v podnapilém stavu, v kuchyni společného bytu rozházel hrnec s jídlem, následně tento hrnec po ní hodil, neustále jí vyhrožoval újmou na zdraví a jeho jednání se stupňovalo a stupňuje. Zakročující policisté provedli u shora uvedeného muže orientační dechovou zkoušku, která prokázala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou přes 2,5 promile alkoholu v dechu,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem bylo rozhodnuto o umístění 36letého muže na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení Policie České republiky v Rýmařově.