KRNOV | Lednové počasí je mírné a přeje údržbě zeleně. V Opavské ulici, v blízkosti pivnice Kotelna, byly provedeny zmlazovací řezy 80 metrů dlouhého živého plotu z ptačího zobu, který už se hodně nakláněl do chodníku a byl přestárlý. Zmlazovacími řezy prošly také keře – pustoryly mezi SPC a Opavskou ulicí.

Foto: MěÚ Krnov

„Někomu by se mohlo zdát, že zmlazení na výšku 1,2 metru je příliš, ale takový řez před kvetením je bezpečný a keře v této výšce určitě nepromrznou. Po odkvětu budeme na stejném místě pokračovat se zmlazováním zlatice,“ uvedla Petra Mužíková z odboru životního prostředí.

K dalším pracím, které město v současnosti zadává, patří bezpečnostní řezy suchých větví, kácení a také náprava škod způsobených vandaly. „To je případ vyvráceného javoru v Hlubčické ulici, na který nás upozornila všímavá kolemjdoucí, za což jí moc děkuji. Strom je naštěstí nepoškozený, jen bude muset být zasazen o něco hlouběji,“ dodala Petra Mužíková.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.