KRNOV | Kandidovat do Senátu Parlamentu ČR se rozhodla krnovská zastupitelka a veterinářka Pavla Löwenthalová (KDU-ČSL). Soustředit se chce na oblast zemědělství.

Foto: Facebook – Jan Stejskal

Po víkendovém celostátním Sjezdu KDU-ČSL v Ostravě je známé jméno jedné kandidátky do Senátu Parlamentu ČR za volební obvod č. 64 Bruntál. Za koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) bude kandidovat krnovská zastupitelka a veterinářka Pavla Löwenthalová.

„Potvrzuji informaci o mé kandidatuře do senátu za volební obvod č. 64 Bruntál. Jsem sice povoláním veterinář, ale již dlouhou dobu se pohybuji a pracuji v oblasti zemědělství, na které se, ač si to mnohdy lidé neuvědomují, nabalují další klíčové oblasti nutné pro úspěšné fungování ekonomiky našeho státu,“ informovala Pavla Löwenthalová.

„Ke kandidatuře jsem se rozhodla i proto, abychom ve větší míře hájili zájmy českých zemědělců a zajistili maximální soběstačnost naší země v hlavních potravinářských komoditách, což jsou oblasti, které dřívější vlády zanedbávaly,“ doplnila Löwenthalová.

Senátní a komunální volby se letos uskuteční v pátek 23. září a sobotu 24. září 2022.