ČR | Zemřel předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera, ve věku 72 let. Postihla ho náhlá příhoda.

Foto: Senát Parlamentu ČR

Českou republiku zasáhla smutná zpráva. Ve věku 72 let zemřela významná osobnost české politiky – předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera, který byl dlouholetým primátorem Teplic a senátorem za Občanskou demokratickou stranu. Předsedou horní komory byl od roku 2018.

Jaroslav Kubera zemřel v pondělí 20. ledna 2020 dopoledne. Postihla ho náhlá příhoda. Nejprve byl převezen do teplické nemocnice, později do Ústí nad Labem. Tam nakonec zemřel.

Na předsedu Senátu Jaroslava Kuberu vzpomínají čeští politici. „Jaroslava Kuberu jsem měl rád. Považoval jsem ho za svého přítele, ačkoliv jsme se někdy lišili v názorech. Jeho smrti velice lituji,“ konstatoval prezident ČR Miloš Zeman.

„Téhle šokující zprávě jsem nechtěl věřit. Pana Jaroslava Kuberu jsem měl rád. Byl to fajn chlap, úžasně vtipný člověk. Když se stal předsedou Senátu, tak to dostalo úplně jinou dynamiku. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé jeho rodině,“ řekl předseda Vlády ČR Andrej Babiš.

„S velkým zármutkem jsem dnes přijal zprávu o úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Je to neuvěřitelné, ještě v sobotu jsme spolu mluvili na našem kongresu, kde byl plný aktivity a nápadů. Jaroslav Kubera byl výraznou osobností nejen ODS, ale celé české politiky. Byl velkým obhájcem svobody a zdravého rozumu a především slušný a poctivý člověk. Je mi to velmi líto, mé myšlenky jsou s jeho rodinou a blízkými. Jaroslav nám všem bude chybět,“ dodal místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předseda ODS Petr Fiala.