VRBNO POD PRADĚDEM | Pro veškerou automobilovou dopravu bude železniční přejezd v Karlovicích uzavřen v první polovině května. 

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Na železniční trati Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem proběhne nepřetržitá výluka drážní dopravy, a to v období od pátku 14. dubna od 4.00 hodin do pondělí 15. května do 20.00 hodin.

Hlavním důvodem výluky jsou práce na železničním přejezdu v Karlovicích a údržbové práce na celém vyloučeném úseku tratě. Přejezd bude uzavřen od úterý 2. května do pondělí 15. května, a to i pro automobilovou dopravu. Cesta z Karlovic do Vrbna se tak pro motoristy prodlouží, povede buď přes Holčovice a Heřmanovice a nebo přes Bruntál.

Vlaky budou nahrazeny autobusy (NAD), současně bude omezena přeprava cestujících na vozíku, jízdních kol a kočárků. Pro náhradní autobusovou dopravu bude platit stejný jízdní řád jako pro vlaky

Trasy náhradní autobusové dopravy budou vedeny následovně:

Vrbno pod Pradědem – před staniční budovou

Vrbno pod Pradědem – autobusová zastávka Vrbno pod Pradědem, zámeček

Karlovice – autobusová zastávka Karlovice, rozcestí

Karlovice – výstup a přestup k autobusové zastávce Karlovice,  žel. stanice (u školky) nástup cestujících přes lávku k druhé NAD

Karlovice – autobusová zastávka Karlovice, u hotelu IRIS

Pocheň – autobusová zastávka Široká Niva, Pocheň, Jednota

Široká Niva – autobusová zastávka Široká Niva, restaurace

Skrbovice – autobusová zastávka Široká Niva, kolárna

Kunov – autobusová zastávka Nové Heřminovy, Kunov

Nové Heřminovy – autobusová zastávka Nové Heřminovy, restaurace

Nové Heřminovy – autobusová zastávka

Milotice nad Opavou – před staniční budovou

Během uzavření železničního přejezdu budou v Karlovicích cestující přesedat z jednoho autobusu do druhého, přestup přes trať povede přes lávku.

Informovanost cestujících o změnách v osobní drážní dopravě bude zajištěna formou vylepení jízdních řádů a informačních letáků, případně dalších doplňkových informací, ve stanicích a na zastávkách a stanovištích NAD.

Provozovatel trati GW TrainRegio a. s. se omlouvá za případné komplikace, které by mohly v uvedeném období při cestování vzniknout, především pak za případná zpoždění ve výchozích, cílových nebo přestupních stanicích a zastávkách, respektive stanovištích NAD.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem