KRNOV | Několik minut po devatenácté hodině 25. dubna 2020 řídil po ulici Bruntálské v Krnově místní jednapadesátiletý muž nákladní auto značky Fiat Ducato, přičemž v křižovatce s ulicí Rybniční chtěl odbočit vpravo. Vlivem své silné podnapilosti však nezvládl řízení, přejel přes celou šíři vozovky do protisměru a zde sjel dodávkovým automobilem do silničního příkopu.

Foto: ZZS MSK

Po nárazu vystoupil z vozu a přítomným svědkům si stěžoval na bolest hlavy. „Přivolaná osádka sanitního vozidla jej následně převezla k lékařskému vyšetření a ošetření do krnovské nemocnice, zakročující policisté u něj provedli odborná měření dechovými zkouškami, která vyzněla pozitivně s naměřenými hodnotami bezmála 2,4 promile alkoholu v dechu,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

 

Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 70 tisíc korun. „Jak bylo dosavadním šetřením zjištěno, tak řidič nebyl v době jízdy připoután bezpečnostním pásem, s ohledem na pozitivní hodnoty alkoholu v jeho dechu mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.,” sdělil závěrem Černohorský.

 

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty.