PÍŠŤ | Osm jednotek hasičů zasahovalo během sobotního rána a polovina z nich i během celého dopoledne 5. srpna 2017 u požáru hospodářské budovy se sedlovou střechou v Píšti, která si vyžádala předběžně odhadovanou škodu 250 tisíc korun. Hasiči se zaměřili na úspěšnou ochranu sousedního objektu – dvoupodlažního rodinného domku. Nikdo nebyl zraněn, příčina vzniku požáru je v šetření.

Foto: HZS MSK

„Hořela celá stodola o půdorysu 16 x 10 metrů se sedlovou střechou, pět metrů vysoká, ve štítu ještě o tři metry vyšší. Uvnitř stál povoz, obraceč na seno, drtič kukuřice a byly zde uskladněny balíky slámy,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrt hodiny, když se zaměřili na ochranu sousedního rodinného domku. „Jediná škoda na něm byly zničené skleněné výplně dvou menších oken. Pak se čtyři jednotky mohly vrátit zpět na své základny, další tři jednotky se vracely domů hodinu po poledni. Požářiště s prolévanou slámou dosud hlídají místní hasiči z Píště. Starosta obce zařídil bagr, který vyvážel hořící a doutnající slámu a hasiči ji venku prolévali. Po dohodě s majiteli bylo rozhodnuto o demolici stodoly, a to stejným bagrem,“ řekl závěrem Kůdela.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.