OPAVSKO | V první polovině července došlo v Opavě v místní části Jaktař v neobývané budově k události, při které utrpěla osmačtyřicetiletá žena popáleniny na 44% těla. Vzhledem ke zranění byla žena letecky transportována do nemocnice.

Foto: ilustrační ZZS MSK

„Na místo byli přivoláni také policisté a kriminalistický technik, který zajistil množství stop a mimo jiné kanystr s benzínem. Opavští kriminalisté v součinnosti s krajskými kolegy vyslechli řadu osob, které mohly objasnit okolnosti události. Ze všech získaných a zjištěných skutečností pojali podezření, že poškozená mohla být zraněna úmyslně. Jejich domněnku podpořil také výsledek odborného vyjádření policistů z odboru kriminalistické techniky a expertíz z Frýdku-Místku, kteří zjistili na zajištěných věcech, např. oděvu ženy, matraci, přítomnost těkavých hořlavých látek odpovídajících odpařenému benzínu, ” uvedla mluvčí policie Pavla Jiroušková.

„Krajští kriminalisté zadrželi podezřelého 49letého muže, bývalého druha poškozené ženy. Vrchní komisař odboru obecné kriminality obvinil muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Obviněnému je kladeno za vinu, že ve výše uvedené době měl polít poškozenou benzínem a zapálit. Z místa pak odešel. K uhašení poškozené došlo jen jejím přičiněním, kdy si žena přivolala také první pomoc. Motivem byl situační konflikt při ovlivnění alkoholem,” dodala mluvčí.

Obviněnému hrozí trest odnětí svobody do výše až dvaceti let nebo trest výjimečný. Trestní stíhání je vedeno vazebně.