KRNOV (AKTUALIZOVÁNO) | Opilý 27letý muž měl opakovaně fyzicky napadnout 24letou přítelkyni. Ta na místě zemřela. Motivem měla být žárlivost. Vrah se ke skutku doznal, hrozí mu až 18 let vězení.

Foto: Policie ČR

V bytě v činžovním domě na Jesenické ulici v Krnově v pondělí 12. září 2022 v nočních hodinách došlo k tragické události. Po vzájemné slovní rozepři měl opilý 27letý muž opakovaně fyzicky napadnout 24letou přítelkyni. Mladé ženě způsobil vážná zranění, kterým na místě podlehla.

„Další okolnosti a skutečnosti zjišťují a prověřují krajští kriminalisté. Na místě tragické události byli také policisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz, kteří zajistili stopy, které budou vyhodnocovat. Příčinu úmrtí ženy určí nařízená soudní pitva,“ informovala v úterý mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Mladý muž byl krátce po činu zadržen policisty, a to nedaleko místa události. „Obviněný se k trestné činnosti kriminalistům doznal, dnešního dne bude podán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Motivem činu měla být žárlivost. Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody až do výše osmnácti let,“ v závěru dodala středeční aktualizaci policejní mluvčí Jiroušková.