KRNOV | Že nastal adventní čas, poznáme v Krnově každoročně podle trhů, které se konají na Hlavním náměstí. Ty letošní se uskuteční od 2. do 8. prosince a kromě stánkového prodeje, který bude probíhat vždy od 10.00 do 19.00 hodin, nabídnou bohatý doprovodný program.

Foto: Plakát akce

Jeden z vrcholů nastane hned v neděli 2. prosince, kdy po průvodu s živým betlémem se rozsvítí vánoční strom. „Strom budeme rozsvěcovat v 16.50 hodin. Následně oblohu prozáří ohňostroj, který bude odpálen z travnaté plochy za pódiem. Letošní slavnostní zahájení trhů pak uzavře koncert populárního vokálního kvartetu Bohemia Voice, který vystoupí s programem plným slavných vánočních písní,“ uvedla Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu.

Také v dalších dnech čekají návštěvníky koncerty známých zpěváků a skupin. Budou to Plavci, Kamila Nývltová, Poetika, Perutě, Epydemye, Ženský pěvecký sbor Krnov, Marie Veliká nebo pěvecký sbor Family Gospel Ostrava. „A protože letos trhy pořádáme v rámci česko-polského projektu, který získal finanční podporu z Euroregionu Praděd, návštěvníkům se představí také interpreti z Polska – cimbálovka Góralska Hora a děti a mládež z Prudnického kulturního střediska, kteří vystoupí společně se žáky Základní umělecké školy Krnov,“ řekla Aneta Janoušková.

Chybět samozřejmě nebude již tradiční Čertovský program, kteří připravují pracovníci střediska volného času, příjezd Mikuláše s čertem a andělem, ohňová show nebo vystoupení dětí z mateřských škol.

Ale můžeme se těšit i na dvě novinky. „Tou první je, že na parkovišti před Radničním restaurantem vyroste kluziště o rozměrech 20 krát 10 metrů. Jednak bude místem vystoupení některých účinkujících a jednak ho bude mít možnost využít i veřejnost, a to až do 16. prosince. Druhou novinkou je vánoční videomapping, během něhož ožije světelnými obrazy a hudbou radnice,“ dodala Aneta Janoušková.

Součástí trhů jsou i adventní prohlídky radniční věže s výkladem. Konat se budou od pondělí 3. do pátku 7. prosince vždy v 17.15 hodin. Vstupenky stojí 20 korun, děti, studenti a důchodci zaplatí polovinu. Předprodej probíhá v turistickém informačním centru, vstupenky ale budou k dostání i před prohlídkou u hlavního vchodu radnice.

Zdroj: MěÚ Krnov