KRNOV | Nejlepší sportovci roku 2016 převzali 15. května v Koncertní síni sv. Ducha ocenění města Krnova za své výkony. Byli mezi nimi krasobruslaři, zápasníci, šachisté, plavci, florbalisti, bojovníci, vodní záchranáři ale také silový trojbojař, plachtař, hokejista nebo atlet.

Nejúspěšnější sportovci loňského roku převzali ocenění města Krnova FOTO MĚÚ KRNOV

Celkem se jednalo o dvacet jednotlivců, tři kolektivy, tři trenéry a v nové kategorii Masters amatéři jednoho sportovce. Tím ale výčet nekončí. Za celoživotní přínos pro rozvoj mládežnického sportu byli oceněni Rudolf Klimenko, Milouš Dvořák, Veronika Kozlíková a Jana Kubová. Dalších dvaadvacet začínajících sportovců obdrželo Certifikát mladého sportovce města Krnova.

Starostka Jana Koukolová Petrová u této slavnostní příležitosti řekla: „Chceme vám poděkovat za výborné výkony, které podáváte, za vzornou reprezentaci našeho města, kraje i republiky, obětavým trenérům děkujeme za čas a trpělivost, které věnují svým svěřencům. Každý z vás, který bude dnes oceněn, by mohl vyprávět o tom, kolik odříkání, dřiny a bolesti stálo za jeho úspěchem, ale také kolik radosti a zadostiučinění mu úspěch přinesl. Jste vzorem pro nejmladší sportovce, na které roky tréninků, vítězství i proher teprve čekají. Ti nejnadějnější z nich jsou tu s námi, aby převzali Certifikát mladého sportovce města Krnova. Věřím, že ocenění, které dnes převezmete, bude pro vás nejen uznáním za dosavadní výkony, ale současně i povzbuzením do dalších dnů.“