BRUNTÁL | V elektronickém světě si v Moravskoslezském kraji nejlépe vedou Bruntál, Otice a také krajské město Ostrava. To za městský oficiální web k životnímu prostředí získalo první místo v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba. Weby měst a obcí hodnotila po 21. soutěž Zlatý erb.

Foto: MěÚ Bruntál

Krajské kolo soutěže Zlatý erb vyhlásil Moravskoslezský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč. Ceny vítězům předával náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

„Je skvělé, že přibývá obcí, které pochopily, že mají ve virtuálním světě a nástrojích, které nabízí, velkého parťáka. Nejrůznější aplikace, odkazy a tipy tak nejen skvěle slouží občanům, ale také výrazně usnadňují práci úředníkům. Dnešní doba si využívání moderních komunikačních kanálů žádá a čím dokonalejší elektronické služby budou obce mít, tím snáz se bude lidem s úřady komunikovat,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jakub Unucka a doplnil, že je důležité, aby si správci webů hlídali také aktuálnost svých stránek. „Zastaralá data mohou nadělat spoustu problémů nebo nedorozumění.“

Vítězové každé kategorie postupují do celostátního kola, které se uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové v pondělí 1. dubna 2019. Na celostátní úrovni se soutěží také o cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlépe zpracovanou turistickou prezentaci, kde přibyla další kategorie, turistická atraktivita.

Oficiální záštitu soutěži poskytly stejně jako v minulém roce Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR.

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA Moravskoslezského kraje Zlatý erb 2019:

 

Nejlepší webová stránka města:
1. Bruntál
2. Bohumín
3. Vítkov

Nejlepší webová stránka obce:
1. Otice

Zdroj: MSK