DÍVČÍ HRAD (FOTO) | Již posedmé se nad obcí Dívčí Hrad na Osoblažsku vznášela vůně gulášů. Akce “Guláš bez hranic” se stala událostí, která má v letním kalendáři své místo. Letos se sešlo 16 soutěžních týmů. Akce se konala v sobotu 28. července 2018.

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše si oblíbili nejen mnozí domácí, ale také celá řada přespolních. Bez ohledu na to, odkud pocházeli členové jednotlivých týmů, měli všichni stejný úkol. Tedy během čtyř hodin za pomoci svých schopností a dovedností uvařit co možná nejchutnější guláš.

Originalitu jednotlivým pokrmům dodaly speciální tajné ingredience. Podle poroty uvařilo nejlepší guláš družstvo nazvané Špony a Jiskry. Druhý nejlepší guláš uvařil tým Ukecané papričky a na třetím místě se umístil tým pod názvem Krasavci z Hlinky.

„Letošní ročník byl opravdu vydařený. Už jen počtem soutěžních družstev se jednalo o největší klání ve vaření gulášů v historii této akce. Moc děkuji všem týmům za jejich účast a za to, že i v tom velkém vedru uvařily chutné guláše. Velký dík patří i návštěvníkům, pro které se guláš vařil především. Byla to opravdu super akce a jsem tomu rád,“ řekl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.